Книги будут дорожать. Десять трендов книжного рынка

Книги будут дорожать. Десять трендов книжного рынка

основатель и руководитель украинского издательства "Фолио"
12.03.2019, 14:27

Что ждет книжный рынок в 2019 году (укр.)

Які сюрпризи варто очікувати ринку української книги, розповідає гендиректор і власник видавництва "Фоліо" Олександр Красовицький.

1. Після декількох років фактичного системного падіння (зростання на фоні зменшення імпорту книжок у 2017 році і зростання за рахунок держзамовлення підручників у 2018 році лише підтверджують тенденцію), видання книжок для вільного ринку зросте не менше, ніж до 15% за назвами і 10% за накладами.

Це - не результат системних дій держави на ринку, а просто "відскок" після падіння.

2. Вперше за всі роки незалежності України в 2019 році складеться система державної підтримки книговидання, яка запрацює, саме як система, вже з 2020 року - УІК, МІП, Український інститут, УКФ, місцева влада.

3. Держава зробить наступні кроки по обмеженню впливу російської книги на українському ринку. Санкції, зміна умов ліцензування, але повної заборони ввозу не буде. Тому не буде суттєвих змін в бік зростання ринку.

4. Кількість книгарень зросте на 5-10%. Це теж не системне зростання, а результат стабілізації економіки як такої.

5. Ціни на книги продовжать зростання на чергові 10-15%. Папір не подорожчає, але складова заработної платні, гонорарів, енергоносіїв зросте. Рентабельність не підніметься.

6. Продовжиться зростання долі нонфікшн у порівнянні з сучасною художньою літературою.

7. Держава знов нічого суттєвого не зробить у боротьбі з електронним піратством.

8. Російська книга остаточно зникне з бібліотечних тендерів, залишившись в непублічних дотендерних сумах.

9. Суттєво збільшиться пропозиція цифрового друку з боку друкарень і, як наслідок, кількість накладів від 1 до 200 примірників. Це дасть, як наслідок, подальше падіння середнього накладу.

10. Доля продажів інтернет-книгарень дійде до рівня 15% від загальних ринкових продажів книжок і продовжить зростання до рівня 25% через максимум два роки.

Истоник - блог автора

Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net

Комментарии

Последние новости