UA
23.05.2021, 10:05

Между жизнью и новостроем. Семь исторических зданий Киева, которые могут исчезнуть: фото

За останні пів року у Києві демонтували щонайменше п’ять історичних будинків. Десь замість невизнаної пам’ятки архітектури планують збудувати хмарочос, десь – черговий ЖК.

Є й інші будинки, яким також загрожує зникнення, але які ще можна врятувати. 

LIGA.net проаналізувала матеріали, зібрані ГО "Мапа Реновації", та відібрала сім таких прикладів. 

1/7

Садиба біля площі Льва Толстого, кінець XIX століття

Одноповерховий цегляний будинок збудовано у стилі неоренесансу на вул. Антоновича, 7. Знаходиться в історичному ареалі та центрі міста. В Київгенплані його вважали рідкісною збереженою садибою в центрі Києва. Краєзнавець Антон Короб нарахував у Києві не більше 70 таких будинків. 

У 2015 році в Київгенплані хотіли визнати будинок щойновиявленою пам’яткою архітектури. Такий статус, згідно законодавству, зобов’язав би власника об'єкта підписати охоронний договір з органом охорони культурної спадщини. Також із ним мали б узгоджуватися усі будівельні роботи.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес-новини

У лютому 2017 року Київміськрада вирішила продати землю під будинком за 3 млн грн компанії Артдизайн, яка раніше орендувала ділянку. У травні 2020-го ця компанія отримала містобудівні умови й обмеження на реконструкцію будинку. На його місці планують звести дев’ятиповерхову адміністративну будівлю.

Депутат Київради Владислав Трубіцин заявляв, що звернувся до профільних департаментів КМДА і ДАБІ з запитами щодо збереження будинку.

Власник Артдизайну – Леонід Крючков. До 2012 року він був помічником народного депутата і столичного забудовника Вадима Столара. Крючков також балотувався до Ради від ОПЗЖ. Ще у цьому році компанія Крючкова фігурувала у справі про збільшення площі іншого будівництва у 34 рази.


корреспондент
Александр Мясищев
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости