Рынок земли: почему у Зеленского может получиться

21 квітня українці обрали нового президента. Однією з передвиборних обіцянок Володимира Зеленського було формування прозорого ринку землі. І хоча ця сфера не входить безпосередньо до зони прямої відповідальності президента, результати перегонів засвідчили – правильні комунікації в сучасному світі важливі, як ніколи. Щоб нарешті досягти прогресу в земельному питанні, слід звернути максимальну увагу на побудову чіткої комунікаційної стратегії.
Вже вісімнадцятий рік в Україні заборонено вільно купувати чи продавати власну землю. З 7 млн власників паїв значна частина - дуже літні люди (середній вік – 60 років, 25% – старші за 70 років). Обробляти свої ділянки вони вже не мають сил, відстоювати свої права та розбиратися в нюансах законодавства не спроможні.
За даними Держгеокадастру понад 1,4 млн власників паїв (а це 20%) померли, так і не дочекавшись можливості повноцінно розпорядитися своєю власністю. Понад 400 000 паїв не передано у спадщину через відсутність спадкоємців або труднощі з оформленням. Таким чином уже зараз понад 1,6 млн га сільськогосподарських земель залишаються "безхозними" і переходять у власність держави.
Хотите стать колумнистом LIGA.net - пишите нам на почту. Но сначала, пожалуйста, ознакомьтесь с нашими требованиями к колонкам.