Купить электрокар за уплаченные налоги. Пока это невозможно, но законодатели стараются

Купить электрокар за уплаченные налоги. Пока это невозможно, но законодатели стараются

генеральний директор Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів
02.09.2020, 19:04

Верховная Рада приняла в первом чтении законопроекты об электрокарах №3467 и №3477. Что предлагают законодатели рынку и будущим собственникам? (укр)

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроекти про електрокари №3467 та №3477. Вітаю всіх, хто над цим працював.  

Що передбачають ці законопроекти? 

Головне: до 31 грудня 2030 року передбачити право платника податку включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного року витрати на придбання легкових автомобілів, оснащених виключно електричними двигунами. 

Що це значить? Це стимулює всіх платників податків не користуватися схемами "обналу", а нараховувати їх і купувати за податки електрокар. 

Наприклад, людина сплачує в рік досить багато податків - до 900 000 грн! Тепер платник зможе просто купити за 880 000 електрокар, дати довідку про купівлю і сплатити лише 20 000 податків, а не 900 000. Тобто отримати знижку 880 000 грн при сплаті податків. 

Також законопроектами пропонується звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції: 

- з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту, товарів для виробництва транспортних засобів оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома);

- з ввезення та/або постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома). 

А ще звільнити від оподаткування прибуток (дохід) підприємств: 

- електротехнічної промисловості, отриманий від реалізації електродвигунів, літій-іонних (літій-полімерних) акумуляторів, зарядних пристроїв власного виробництва, призначених для транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома);

- автомобільної промисловості, отриманий від реалізації транспортних засобів власного виробництва, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома). 

Також все вище перелічене законопроектом №3477 звільняється від сплати ввізного мита. 

І ще один важливий момент для покупців електрокарів: звільнити від збору на обов'язкове державне пенсійне страхування фізичних осіб, які набувають право власності на легкові автомобілі, оснащені виключно електричними двигунами. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net

Комментарии

Последние новости